Individualią veiklą vykdantys gyventojai

Individuali veikla - tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.

Individualiai veiklai būdingi požymiai:

Savarankiška veikla papildomai yra skirstoma:

Svarbu įsidėmėti: gyventojui vykdant individualią veiklą, parduodant ar kitokiu būdu perleidžiant nuosavybėn turtą ( butai, žemės sklypai, automobiliai ) į tokio turto įsigijimo datą ir turto išlaikymą ( trys metai ) nėra atsižvelgiama.

Individuali veikla yra tvarkoma remiantis šiais įstatymais – LR Finansų ministro įsakymas Nr. 1K-040, 2003-02-17 dienos, istatymas

Gyventojas, vykdantis individualią veiklą pagal pažymą ir naudodamas turimą ar nusipirktą turtą savo veikloje privalo užpildyti forma FR0457 dėl ilgalaikio turto naudojimo veikloje. Vertėtų atkreipti dėmesį, kad tik tinkamai užpildęs šią formą ir ją pristatęs į valstybinę mokesčių inspekciją gali turto eksploataciją ir nusidėvėjimą traukti į leidžiamus atskaitymus ( išlaidas ). Forma 457

Įsakymu, Nr. VA-61, išleistas 2009-09-24 dieną yra nustatyta tvarka dėl nuolatinių Lietuvos gyventojų įregistravimo/išregistravimo į mokesčių mokėtojus registrą.