Finansininkų grupė

Aktualijos

Naujos SAM ir SD pateikimo taisyklės

Valstybės žinios 2009, Nr, 157-7127 ir 7126, patvirtinta nauja 10-SD, 2SD ir SAMF pranešimų formos ir taisyklės. SAM-10SD formą iki 2010 metų sausio mėnesio 15 dienos, privaloma pateikti apie apdraustuosius, kurie gauna valstybinės socialinio draudimo senatvės, užtarnauto laiko penciją bei kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas, paskirtas ir (arba) mokamas pagal VSD pencijų įstatymą, draudžiamąsias pajamas. Ataskaita teikiama  už 2009 metų gruodžio mėnesį.

10-SD pranešimas nuo 2010 m. vasario 1 dienos įsigalioja visiems draudėjams( teikiant duomenis už sausio mėnesį). SAM pranešimas bus teikiamas už praėjusį mėnesį nurodant apdraustajam apskaičiuotas pajamas nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos iki kito kalendorinio mėnesio 15 dienos. Išlieka taisyklė, kad ši forma deklaruojama per EDAS pasirašyta saugiu elektroniniu parašu įmonėms, kurių darbuotojų skaičius viršija 10 žmonių. Draudėjų, kurių darbuotojų skaičius nesiekia 10 dirbančiųjų, galės pateikę deklaraciją per EDAS popierinį variantą pristatyti ne vėliau kaip per dvi dienas į Sodros teritorinį skyrių.

2-SD  ( valstybinio socialinio draudimo pabaiga) forma bus pildoma įvertinus kalendorinį mėnesį, o ne ketvirtį kaip anksčiau.

SAMF4 priedo nebereikės iš viso teikti - iš draudėjo duomenų Sodros darbuotojai suformuos draudėjo finansinę ataskaitą pagal gautus iš draudėjo duomenis, kurią metų gale draudėjas arba jo įgaliotas asmuo, privalės pasirašyti.